خدمات کلندر و پرس پارچه

خدمات کلندر و پرس پارچه

دستگاه‌های پرس حرارتی برای انتقال گرما و فشار و خدمات چاپ طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که طرح‌های دلخواه و جذاب خود را به پایار چاپ بسپارید و در نهایتِ ظرافت و زیبایی آن‌ها را تحویل بگیرید. دستگاه حرارتی کلندر و پرس پارچه از جمله دستگاه‌های چاپ هستند که به وسیله حرارت و فشار طرح‌ها را چاپ می‌کنند.

در ادامه قصد داریم نکات حائز اهمیتی درباره خدمات کلندر، خدمات پرس چاپ و راهنمای استفاده‌ی این دستگاه‎‌ها را به شما بگوییم و سعی داریم تمام نکات را بیان کنیم تا در انتخابِ درست شما سهیم باشیم.

انواع دستگاه پرس حرارتی پارچه

پرس حرارتی غلتکی یا کلندر: از این دستگاه برای چاپ روی قطعات بزرگ پارچه‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه می‌تواند یک رول کامل پارچه را در کمترین زمان چاپ کند و در صنعت نساجی بسیار کاربردی است.

پرس حرارتی با اندازه کوچک: با استفاده از این دستگاه طرح‌های کوچک یا شیت را روی سطوح کوچک چاپ می‌کنند. معمولاً از این دستگاه‌ برای چاپ طرح برای کیف، کلاه و ساک و… و هر طرحی به صورت شیت بندی شده استفاده می‌شود.

دستگاه کلندر چیست؟

یکی از دستگاه‌های چاپ حرارتی غلتکی که چاپ تصویر را با استفاده از حرارت انجام می‌دهد، دستگاه کلندر نام دارد. اساسِ کار این دستگاه با توجه به تکنولوژی سابلیمیشن انجام می‌شود. در حال حاضر این دستگاه‌ها به دلیل چاپ عالی و باکیفیت، انتخاب اول هر صنعتی شده‌اند و در اکثر شرکت‌ها نمونه‌ای از این دستگاه دیده می‌شود. در این نوع چاپ، حرارتی که سیلندر ایجام می‌کند، باعث انتقال رنگ به روی پارچه می‌شود و طرح مدنظر را با نهایت ظرافت و دقت به ‌وجود می‌آورد.

یکی از دستگاه‌های چاپ حرارتی غلتکی که چاپ تصویر را با استفاده از حرارت انجام می‌دهد، دستگاه کلندر نام دارد.
یکی از دستگاه‌های چاپ حرارتی غلتکی که چاپ تصویر را با استفاده از حرارت انجام می‌دهد، دستگاه کلندر نام دارد.

مشخصات و ویژگی‌های دستگاه کلندر

دستگاه کلندر در واقع یک دستگاه انتقال دهنده حرارت است که به‌کمک آن می‌توانید طرح‌های مدنظرتان را روی سطوح مختلفی مانند پارچه، لباس و… چاپ کنید. این دستگاه دارای یک غلتک مخصوص است که گردش این غلتک به همراه حرارت دستگاه، باعث تصعید جوهر و انتقال طرح به سطح مدنظر می‌شود.

 این دستگاه به‌صورت رولی کار می‌کند و این نوع چاپ، مناسب طراحی‌های بزرگی است که برای کاغذ و پارچه مناسب است و در بسیاری از شرکت‌ها استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از دستگاه کلندر

دستگاه کلندر مزایای بالایی دارد که تبدیل به انتخاب مطلوبی برای کارگاه‌های چاپ شده است. استفاده از تکنولوژی سابلیمیشن باعث شده است که طریقه کار با آن، آسان باشد و نیاز به اپراتور حرفه‌ای نداشته باشد و با کمی آموزش ابتدایی بتوانید از آن استفاده کنید.

مزیت دیگر دستگاه، در زمان گرم کردن غلتک دستگاه، از روغن داغ استفاده می‌شود که باعث می‌شود حرارت در غلتک به‌طور یکنواخت پخش شده و چاپ یکنواخت و یکپارچه را روی سطح اجرا می‌کند. همانطور که گفتیم دستگاه به صورت رولی کار می‌کند و برای کار شما باید پلاتر سابلیمیشن داشته باشید و طرح‌های مدنظر را روی کاغذ و با رنگ مخصوص پرینت کنید.

پلاتر دستگاهی بسیار بزرگ‌تر از پرینتر است که برای مصارفی که در ابعاد بزرگ به‌ کار می‌رود و در کل عکس‌هایی را که نمی‌توانید با پرینترهای خانگی چاپ کنید با استفاده از پلاتر آن‌ها را چاپ می‌کنید.

در ساخت این دستگاه‌ها از یک سیستم حفاظتی برای محافظت از نمد استفاده شده است. این محافظ باعث افزایش طول عمر دستگاه می‌شود. در نهایت مزایای این دستگاه به صاحب کارگاه کمک می‌کند که چاپ روی پارچه و لباس با سرعت بالا و در عین حال هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه انجام شود.

طریقه استفاده از دستگاه کلندر

دستگاه کلندر دارای میزِ کار 3 متری است و اگر چاپ شیت هم دارید، می‌توانید روی این دستگاه حساب کنید. دستگاهِ فوق دارای روی پارچه جمع‌کن هم هست و به شما در رسیدن به چاپی ظریف و بادقت کمک می‌کند.

پس از آنکه طرح مورد نظر شما روی کاغذ سابلیمیشن و یا شیتِ مخصوص پیاده‌سازی شد، پارچه یا کاغذ به همراه کاغذِ مخصوص سابلیمیشن وارد دستگاه می‌شوند و سپس طرح به کمک غلتک و حرارت روی سطح مورد نظر چاپ می‌شود.

کاربرد دستگاه کلندر چیست؟

با توجه به قابلیت‌هایی که این دستگاه دارد، امکان استفاده از آن روی هر نوع سطح منعطفی وجود خواهد داشت. البته شما باید سطحی را در نظر بگیرید که با غلتک دستگاه همخوانی داشته باشد. مناسب‌ترین سطحی که برای چاپ طرح می‌توانید استفاده کنید پارچه، کاغذ و… است. پس اگر قصد دارید لباس‌هایتان را در تیراژ بالا و در طرح‌های کاملاً ظریف و زیبا داشته باشید، چاپ کلندر یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود.

آشنایی با دستگاه پرس حرارتی

دستگاه پرس حرارتی برای چاپ انواع عکس، لوگو و محصولات تبلیغاتی در ابعاد کوچک استفاده می‌شود. در مقایسه با دستگاه کلندر که برای محصولات بزرگتر مناسب است، این دستگاه برای محصولات کوچک هم قابل‌استفاده خواهد بود. این دستگاه طرح‌های مختلف را با دوام و کیفیت بالایی بر روی پارچه چاپ می‌کند.

دستگاه پرس حرارتی با استفاده از حرارت و فشار طرح‌های مدنظر شما را بر روی پارچه چاپ می‌کند.

دستگاه پرس حرارتی برای چاپ انواع عکس، لوگو و محصولات تبلیغاتی در ابعاد کوچک استفاده می‌شود.

 نحوه کار دستگاه پرس پارچه

 به این صورت است که ابتدا با استفاده از پرینتر جوهرافشان طرح را روی کاغذهای مخصوص چاپ می‌کنند، سپس این طرح را با استفاده از حرارت و فشار روی پارچه منتقل می‌کنند.

میزان حرارت و فشار وارده براساس نوع پارچه و همچنین نوع چاپ تعیین می‌شود و نوع کاغذ انتخابی از عوامل تاثیرگذار در دمای دستگاه خواهند بود.

کاربرد دستگاه پرس حرارتی

از دستگاه پرس حرارتی برای چاپ انواع طرح بر روی انواع پارچه‌ها و محصولات استفاده می‌شود. معمولاً این دستگاه‌ها طوری طراحی می‌شوند که قابل‌استفاده برای هر سطحی باشند و بتوانید برای هر جنس و محصول مورد نظرتان استفاده کنید. اگر قصد چاپ طرح‌ برای تیشرت، کلاه، ماگ، سربند، کریستال و محصولات تبلیغاتی را دارید، بدونِ شک چاپ حرارتی طرحی باکیفیت و دوام را به شما تحویل می‌دهد.

مزایای دستگاه پرس حرارتی

از جمله مزایای دستگاه پرس حرارتی، توانایی چاپ انواع طرح‌ها بر روی محصولات مختلف است. کیفیت بالای چاپ و ماندگاری آن، محصولات زیبا و با دوامی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

خدمات چاپ کلندر و پرس حرارتی در پایار چاپ

در حال حاضر پایار چاپ یکی از بهترین چاپخانه‌ها در ایران است. شما می‌توانید سفارشات خود را به پایار چاپ بسپارید و در کمترین زمان، به‌صرفه‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت اجناس خود را تحویل بگیرید. برای اطلاع از هزینه می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

دستگاه کلندر چیست؟

یکی از دستگاه‌های چاپ حرارتی غلتکی که چاپ تصویر را با استفاده از حرارت انجام می‌دهد، دستگاه کلندر نام دارد. اساسِ کار این دستگاه با توجه به تکنولوژی سابلیمیشن انجام می‌شود. در حال حاضر این دستگاه‌ها به دلیل چاپ عالی و باکیفیت، انتخاب اول هر صنعتی شده‌اند و در اکثر شرکت‌ها نمونه‌ای از این دستگاه دیده می‌شود.

نحوه کار دستگاه پرس پارچه چگونه است؟

 به این صورت است که ابتدا با استفاده از پرینتر جوهرافشان طرح را روی کاغذهای مخصوص چاپ می‌کنند، سپس این طرح را با استفاده از حرارت و فشار روی پارچه منتقل می‌کنند.

کاربرد دستگاه پرس حرارتی چیست؟

از دستگاه پرس حرارتی برای چاپ انواع طرح بر روی انواع پارچه‌ها و محصولات استفاده می‌شود. معمولاً این دستگاه‌ها طوری طراحی می‌شوند که قابل‌استفاده برای هر سطحی باشند و بتوانید برای هر جنس و محصول مورد نظرتان استفاده کنید.

جهت مشاوره با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۷۱۰۵۷۹۷۹ ۰۹۱۲۳۹۳۱۲۰۲ ۰۹۳۵۹۵۵۹۴۹۹